Wracamy do trendu

Jarosław Lis BPH TFI
opublikowano: 14-08-2013, 00:00

Po wielu miesiącach oderwania od zachowania głównych światowych rynków akcji nasz rynek w lipcu odzwierciedlał wahania cen na głównych parkietach.

Wygląda na to, że wakacyjna atmosfera wpłynęła pozytywnie na nastroje rodzimych inwestorów, którzy zapomnieli o negatywnych dla rynku konsekwencjach prób znacjonalizowania pieniędzy zgromadzonych w OFE. Dobre wyniki spółek na rynku amerykańskim za drugi kwartał oraz zapowiedzi utrzymania/opóźnienia wycofywania się Fedu z programów dodruku pieniądza wpłynęły pozytywnie na nastroje na rynkach. Dodatkowo wyniki publikowane przez pierwsze spółki na naszym parkiecie wypadły lepiej od oczekiwań. Wiele wskazuje na to, że niskie oczekiwania związane ze słabym wzrostem gospodarczym w drugim kwartale, który oscylował poniżej 1 proc. wzrostu PKB, mogą być zbyt pesymistyczne. Szczególnie sektor bankowy jest na razie dużym pozytywnym zaskoczeniem i dobrze rokuje dla zachowania całego rynku w najbliższych miesiącach. Trudno wyobrazić sobie nowe szczyty na naszym rynku bez udziału tego sektora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Lis BPH TFI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu