WRJ Serwis ma podnieść kapitał

MT
04-05-2006, 00:00

Piątkowe walne WRJ Serwis podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału spółki o 3,5 mln zł, czyli do 20 mln zł. Udziałowcy mają miesiąc na decyzję. Za przyjęciem uchwały głosowało Towarzystwo Finansowe Silesia (TFS), które ma 55 proc. udziałów, oraz przedstawiciel Enpolu (ma 37 proc.), przeciwko była spółka Commplex (8 proc.). Z porządku obrad wycofano natomiast projekt uchwały w sprawie sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Nie udało nam się ustalić, dlaczego.

Spółka WRJ Serwis powstała w sierpniu 2000 r. Jej założycielami były prywatna spółka Enpol (60 proc.) i państwowa Huta Jedność (40 proc.). Miała się zajmować ukończeniem budowanej od ćwierć wieku walcowni w Siemianowicach Śląskich. W niejasnych okolicznościach została właścicielem gruntów (w 90 proc.), na których realizowano inwestycję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MT

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WRJ Serwis ma podnieść kapitał