Wróbel, Chaberek i Stomma wiceministrami transportu i budownictwa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-11-2005, 17:57

Eugeniusz Wróbel został w poniedziałek powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa. Na stanowiska podsekretarzy stanu w tym resorcie zostali powołani Mirosław Chaberek i Piotr Stomma - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie przesłanym PAP.

Eugeniusz Wróbel został w poniedziałek powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa. Na stanowiska podsekretarzy stanu w tym resorcie zostali powołani Mirosław Chaberek i Piotr Stomma - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie przesłanym PAP.

Biuro Komunikacji Społecznej Ministerstwa Transportu i Budownictwa poinformowało natomiast, że zostali odwołani: Jan R. Kurylczyk ze stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury oraz Ryszard Krystek i Grzegorz Mędza ze stanowisk podsekretarzy stanu w tym resorcie.

Eugeniusz Wróbel urodził się w 1951 r. w Rybniku. Ukończył Politechnikę Śląską w 1974 r., a w 1980 r. został doktorem nauk technicznych (specjalność informatyka). Po ukończeniu studiów został pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Obecnie jest adiunktem w Instytucie Informatyki. W latach 1990-1995 był wicewojewodą katowickim.

Pracował jako doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej (1998-1999 oraz 2000-2001), w 2000 r. pełnił funkcję eksperta sejmowej Komisji Transportu i Łączności, w latach 2003-2005 był doradcą w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Piotr Stomma w resorcie transportu będzie odpowiedzialny za sprawy drogownictwa. Urodził się w 1953 roku. W 1978 ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Absolwent studium prawa gospodarczego. Karierę zawodową rozpoczął w 1979 r. na stanowisku asystenta w Instytucie Lotnictwa.

W latach 2000-2002 pełnił obowiązki Departamentu Dyrektora Dróg Publicznych w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej (później Ministerstwie Infrastruktury). Od 2002 r. pełnił funkcję głównego specjalisty w Departamencie Kolejnictwa MI. Żonaty, ma dwoje dzieci.

Mirosław Chaberek będzie odpowiadał za sprawy kolejnictwa. Urodził się w Nowogrodzie. W 1973 r. ukończył studia na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego, a w 1978 r. Studium Podyplomowe na Wydziale Humanistycznym tej uczelni. W 1978 r. został doktorem, a w 1989 r. doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych. W 2003 r. uzyskał tytuł naukowy profesora w dziedzinie nauk ekonomicznych.

Po zakończeniu studiów rozpoczął pracę naukową na Uniwersytecie Gdańskim w Instytucie Ekonomiki Transportu Lądowego. W 1997 r. został profesorem nadzwyczajnym tej uczelni. Od 2002 r. prodziekan Wydziału Ekonomicznego tej uczelni. Profesor nadzwyczajny w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Od 1999 w Komitecie Transportu Polskiej Akademii Nauk; w latach 2000-2004 w Radzie Naukowej Centrum Naukowo-Technicznego Kolejnictwa w Warszawie. Od 2004 r. wiceprzewodniczący Rady Techniczno-Ekonomicznej przy Prezesie Urzędu Transportu Kolejowego. Autor wielu publikacji naukowych. Żonaty, ma dwoje dzieci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane