Wrocław znów się cieszy renomą

IT
opublikowano: 28-04-2009, 00:00

wrocŁaw znÓw siĘ cieszy renomĄ

Najstarszy we Wrocławiu dom handlowy Renoma (otwarty po raz pierwszy w latach 30. XX wieku Wertheim) wraca na kupiecką mapę miasta. Jego właściciel, firma Centrum Development Investments, zrewitalizował wpisaną w latach 70. do rejestru zabytków część obiektu i dobudował nowe skrzydło. Nowa Renoma ma teraz 31 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Centrum Development Investments został właścicielem budynku Renomy w 2002 r., a od 2005 prowadził w nim prace rewitalizacyjne. Zaangażował się w odtworzenie świetności dawnego Wertheima, nie rezygnując z jego rozbudowy. W efekcie inwestycja okazała się gigantycznym przedsięwzięciem konserwatorsko-biznesowym. W sumie na pięciu kondygnacjach części handlowej w obu połączonych skrzydłach znajdzie się około 120 sklepów i punktów usługowych. Cały obiekt ma 99,5 tys. mkw. Koszt inwestycji przekroczył 100 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu