Wrocławiowi pomoże prywatna kasa

ANP
opublikowano: 12-02-2010, 16:46

W czwartym kwartale prezydent Dutkiewicz ogłosi przetarg na wartą ponad pół miliarda złotych inwestycję. Już szuka doradcy do budowy mostów w PPP.

To ma być flagowa inwestycja stolicy Dolnego Śląska, realizowana w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Władze miasta planują budowę dwóch mostów przez Odrę i Oławę, o łącznej długości 4 km. Ma to być ciąg dalszy obwodnicy śródmiejskiej. Nowe obiekty odciążą zabytkowy most Zwierzyniecki, dziś praktycznie jedyny dojazd do centrum dla mieszkańców tej części miasta.
Władze Wrocławia ogłosiły już przetarg na doradzanie przy wyborze partnera prywatnego, który sfinansuje inwestycję. Szacunkowa wartość zlecenia to 1,96 mln zł netto. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 1 marca 2010 r.

– Jednym z zadań doradcy będzie opracowanie różnych wariantów finansowych i prawnych realizacji inwestycji w formule PPP – mówi Katarzyna Kasprzak z departamentu infrastruktury i gospodarki Urzędu Miasta (UM).   
Potem przyjdzie czas na wybór wykonawcy.

– Zgodnie z wstępnym harmonogramem ogłoszenie postępowania na wybór partnera prywatnego, który zrealizuje inwestycję, jest planowane na czwarty kwartał 2010 r. Wiele zależy od przebiegu wyboru doradcy i prac nad modelem realizacji inwestycji w formule PPP – dodaje Katarzyna Kasprzak.

Budowa potrwa około 30 miesięcy. Z najnowszych szacunków wynika, że jej koszt brutto sięgnie 560 mln zł. Nie przewiduje się dofinansowania z funduszy unijnych. Miasto chce przeznaczyć dodatkowo 47 mln zł na wykup gruntów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Wrocławiowi pomoże prywatna kasa