Wrzesień: gra w gry elektroniczne

Kamil Gemra, StockWatch.pl
opublikowano: 29-12-2010, 11:38

To był już szczyt mody na spółki produkujące i sprzedające gry komputerowe. Wprawdzie już wcześniej osoby znające tę branżę śledziły losy Nicolas Games, Optimusa i CD Projektu, a także City Interactive, ale to we wrześniu doszło do największych skoków kursu City Interactive.

Na fali pierwszego światowego sukcesu swojej gry kurs urósł w kilka miesięcy z 2 zł do 18 zł. City Interactive podało też bardzo dobre prognozy zysku netto. Gdy inwestorzy otrzymali potwierdzenie, że gra nie tylko się sprzedaje, ale też przynosi pieniądze, kurs na chwilę skoczył ponad 30 zł. W skali roku akcje przyniosły imponującą stopę zwrotu ponad 700 proc., stając się inwestycją roku.

We wrześniu, po wcześniejszych mocnych wzrostach, spadający nóż próbowali łapać akcjonariusze Optimusa. Spółka uwikłana w rozplątywanie bagażu w postaci warrantów posiadanych przez ABC Data, odpracowała spadek. Kurs ustabilizował się przy około 2,80 zł, przynosząc roczny zwrot 105 proc.

Zamieszanie wokół gier przysłużyło się spółce z NC Nicolas Games, która od lutego spadała, ale po splicie i nawiązaniu współpracy z CD Projektem, we wrześniu zyskała nawet 200 proc., potem jednak znów zaczęła tracić. Mimo bardzo dużych wahań, stopa zwrotu od stycznia nadal wynosi ponad 100 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Gemra, StockWatch.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane