Czytasz dzięki

Września: Kampania przed prawyborami prezydenckimi i parlamentarnymi

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-09-2005, 21:30

We Wrześni (woj.wielkopolskie) odbyła sięw sobotę kampania przed prawyborami parlamentarnymi i prezydenckimi, które w niedzielę organizuje miejscowy samorząd.  W centrum miasta, na rynku i w pobliskim parku pod kolorowymi parasolami i namiotami, komitety wyborcze, biorące udział we wrzesińskich prawyborach, rozdawały mieszkańcom ulotki i gadżety, reklamujące ich kandydatów.

We Wrześni (woj.wielkopolskie) odbyła sięw sobotę kampania przed prawyborami parlamentarnymi i prezydenckimi, które w niedzielę organizuje miejscowy samorząd.  W centrum miasta, na rynku i w pobliskim parku pod kolorowymi parasolami i namiotami, komitety wyborcze, biorące udział we wrzesińskich prawyborach, rozdawały mieszkańcom ulotki i gadżety, reklamujące ich kandydatów.

     Z kilku wielkich banerów umieszczonych na kamienicach wokół rynku na potencjalnych wyborców spoglądali kandydaci na prezydenta: Henryka Bochniarz, wsparta przez wizerunek Tadeusza Mazowieckiego, Donald Tusk, Andrzej Lepper, a także - mimo rezygnacji z kandydowania - Włodzimierz Cimoszewicz. Specjalny autobus reklamował Liwiusza Ilasza.

       Od południa poszczególne komitety startujące w prawyborach prezentowały się na specjalnej scenie ustawionej na Starym Rynku. Podczas kilkuminutowych występów partie przedstawiały najważniejsze punkty programów wyborczych.

    Następnie prezentowali się kandydaci na najwyższy urząd w państwie. Lider SdPl i kandydat na prezydenta Marek Borowski mówił o radykalizmie polskiej prawicy i potrzebie obecności lewicy w nowym Sejmie.

       Zdaniem lidera PSL i kandydata na prezydenta Jarosława Kalinowskiego, głównym problemem polskiej sceny politycznej jest brak odpowiedzialności polityków za swoje działania.

    O konieczności uwolnienia Polski od ucisku polityków i biurokratów mówił kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke.

    Zdaniem kandydatki demokratów Henryki Bochniarz, przyszły prezydent powinien przyczynić się do tego, aby idea społeczeństwa obywatelskiego była w Polsce realizowana w znacznie większym zakresie.

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

       Inny kandydat - Leszek Bubel, przewodniczący Polskiej Partii Narodowej, powiedział, że Polska potrzebuje wyłącznie "polskich mediów", aby "czwarta władza była władzą Polską".

       Jan Peszko zapowiedział, że w przypadku wybrania go na prezydenta, poświęci się gospodarce i postara się o zagraniczne inwestycje.

       W prawyborach we Wrześni swój udział zgłosiły 22 komitety wyborcze. Nie uczestniczą w nich LPR i PiS, według których poglądy tamtejszych mieszkańców nie są reprezentatywne wobec wyników w całym kraju. Zabroniły one przy tym używania nazwy i symboli ich komitetów wyborczych. Organizatorzy imprezy,  uwzględniając stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej w tej sprawie, zgodne z wolą obu komitetów, zadecydowali, że na kartach wyborczych i protokołach nie będzie nazw komitetów LPR i PiS.

       Niedzielne prawybory nadzorować będzie Centralna Komisja Wyborcza. Przewodniczy jej prof. Marek Szewczyk z Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Na terenie gminy wyborcy oddawać będą głosy w 26 komisjach obwodowych, w których będzie pracowało 150 osób - pracowników samorządowych.

       Głosowanie przeprowadzone będzie według zasad ordynacji prawyborczej. 15 lokali wyborczych będzie się znajdować w mieście Września, a 11 - w okolicznych wsiach. Uprawnionych do głosowania jest 33,5 tysiąca mieszkańców miasta i gminy. Punkty wyborcze czynne będą w godzinach od 8.00 do 18.00. Wyniki prawyborów zostaną ogłoszone przed godziną 20.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane