Wrześniowa hossa ma się bardzo dobrze

Marek Wierciszewski
opublikowano: 14-09-2010, 00:00

Wrzesień, tradycyjnie najsłabszy w roku miesiąc dla akcji, tym razem bardzo łaskawie obchodzi się z byczo nastawionymi inwestorami. Poniedziałek był kolejnym dniem wzrostów w trwającej od dwóch tygodni dobrej passie na światowych rynkach.

Po dobrych informacjach o chińskim przemyśle trzeci dzień z kolei rósł indeks Hang Seng. Produkcja przemysłowa w Chinach wzrosła w sierpniu o 13,9 proc., czyli bardziej od prognoz (13 proc.). Mocno wzrosła również sprzedaż detaliczna. To bardzo istotne dane, pokazują bowiem zatrzymanie negatywnych tendencji w przemyśle. Nastroje poprawiły też informacje o nowych zasadach regulacji europejskiego sektora bankowego. We wczorajszym raporcie specjaliści banku Goldman Sachs podkreślali, że z jednej strony nowe reguły poprawią przejrzystość rynku, z drugiej natomiast nie przynoszą niespodzianek, które mogłyby zaniepokoić inwestorów.

Siłą rozpędu rosły główne indeksy giełd europejskich oraz notowania akcji amerykańskich we wczesnym handlu za oceanem. Paneuropejski indeks Stoxx Europe 600 zwyżkował nawet najwyżej od końca kwietnia. W pierwszej części handlu na giełdzie nowojorskiej o 6 proc. rósł kurs Xerox Corp. Portal Barron’s doniósł, że spółka zamierza wejść w segment przetwarzania, analizy i przechowywania danych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu