WSiP ma zniknąć z giełdy

KL
opublikowano: 05-02-2010, 00:00

Advent chce wycofać wydawnictwa z parkietu. I to w ekspresowym tempie.

Advent chce wycofać wydawnictwa z parkietu. I to w ekspresowym tempie.

Powiodło się wezwanie, które Advent International przeprowadził na akcje Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych (WSiP). Fundusz ma teraz pakiet ponad 84 proc. akcji (rozliczenie transakcji nastąpi 8 lutego). Oferowana cena za walor wynosiła 17,15 zł (początkowo fundusz oferował 16,35 zł, ale podwyższył stawkę).

— Powodzenie wezwania to duży sukces przy tak rozdrobnionym akcjonariacie — mówi Monika Morali-Efinowicz, dyrektor zarządzający Adventu.

To prawdopodobnie ostatnie miesiące WSiP jako spółki giełdowej.

— Zamierzamy wycofać WSiP z giełdy. Najchętniej przeprowadzilibyśmy przymusowy wykup przy osiągnięciu 90 proc. Jednak rozważamy różne dostępne możliwości — dodaje Monika Morali-Efinowicz.

Przedstawiciele funduszu widzą szanse na wycofanie spółki z warszawskiej giełdy jeszcze w pierwszym półroczu.

Monika Morali-Efinowicz powiedziała, że WSiP będzie teraz pracował pod okiem nowego akcjonariusza nad strategią, zwłaszcza w obliczu reformy oświaty. Przygotuje także plan uczestniczenia w konsolidacji rynku wydawniczego w Polsce.

Przedstawiciele Adventu przyznają, że chcą w tym roku przeprowadzić jeszcze co najmniej jedną transakcję. Fundusz bierze pod uwagę zarówno spółki publiczne, jak i prywatne. Jest zainteresowany inwestowaniem w sektory usług finansowych, ochrony zdrowia, dóbr konsumenckich. Nie wyklucza także ponownego zaangażowania się w operatora kablowego (Advent był inwestorem w firmie UPC).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy