WSiP poda prognozy finansowe na koniec roku, po opublikowaniu wyników kwartalnych

Internet Securities
03-10-2005, 16:01

Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne SA (WSiP) przedstawi prognozy wyników na ten rok po opublikowaniu oficjalnych wyników finansowych za trzeci kwartał, zapowiedział w poniedziałek prezes spółki, Bogusław Dąbrowski.

Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne SA (WSiP) przedstawi prognozy wyników na ten rok po opublikowaniu oficjalnych wyników finansowych za trzeci kwartał, zapowiedział w poniedziałek prezes spółki, Bogusław Dąbrowski.

„Po okresie sezonowym dla sprzedaży podręczników możemy być umiarkowanymi optymistami co do wyników za cały rok. Prognozy wyników na koniec roku przedstawimy jednak po oficjalnym opublikowaniu wyników za ostatnie 9 miesięcy” – powiedział na konferencji Dąbrowski.

Dodał, że zarząd nie jest jednak zadowolony z osiąganych wyników spółki jak i udziału w rynku podręczników szkolny, który obecnie jest szacowany na 30%.

„Zrobimy wszystko, aby polepszyć wyniki spółki jak i rentowność sprzedawanych produktów. Spodziewamy się, że w ciągu jednego roku uda nam się znacznie poprawić sytuację w tych kwestiach. Pierwsze decyzje mające wpływ na wyniki kolejnych okresów podejmiemy jeszcze w tym roku” – powiedział prezes.

Dąbrowski zapowiedział, że wszystkie projekty wydawnicze prowadzojne przez WSiP będą analizowane pod kątem ich opłacalności. „Musimy optymalizować koszty. I na ten temat rozmawialiśmy także z załogą i związkami zawodowymi. Uważamy, że nie musi dojść do redukcji pracowników jeśli znajdą się inne rozwiązania na przykład wydzielenie pewnej działalności ze struktur spółki” – wyjaśniał prezes.

Jego zdaniem spółka najpierw musi się skupić na podstawowej swojej działalności, a w dalszej kolejności pomyśleć o ewentualnych akwizycjach. „Na razie są ważniejsze rzeczy którymi musimy się zająć, ale jeśli pojawi się jakaś 'rynkowa okazja' to będziemy rozważać możliwość akwizycji. W taki przypadku będziemy podejmować jednak tylko racjonalne decyzje” – dodał Dąbrowski.

Dąbrowski powiedział także, że zarząd w terminie kilkuletnim będzie chciał wypłacać dywidendę akcjonariuszom. Dalszych szczegółów nie chciał jednak ujawnić.

Dąbrowski został wybrany przez radę nadzorczą w piątek ubiegłego tygodnia, po wcześniejszym odwołaniu z tego stanowiska Jana Rurańskiego. Jako członka zarządu powołano także Tomasza Gigola.

„Nowy zarząd spółki docelowo ma się składać z trzech osób. Spodziewam się, że w ciągu miesiąca rada nadzorcza wybierze odpowiedniego kandydata, który będzie odpowiedzialny za finanse WSiP” – powiedział Dąbrowski.

W pierwszej połowie 2005 roku grupa WSiP miała 4,64 mln zł straty netto wobec 8,66 mln zł straty rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 110,63 mln zł wobec 102,63 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Rada , PO

Puls Biznesu

Inne / WSiP poda prognozy finansowe na koniec roku, po opublikowaniu wyników kwartalnych