WSiP podpisały przedwstępną umowę zakupu sieci szkół językowych Profi-Lingua

ISBNews
opublikowano: 15-01-2016, 09:22

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) podpisały przedwstępną umowę zakupu jednej z największych sieci szkół języków obcych w Polsce - Profi-Lingua. Po finalizacji transakcji, WSiP zamierza kontynuować dotychczasową ofertę szkół i otwierać kolejne placówki, podała spółka. Wartość umowy nie została ujawniona.

"Profi-Lingua to bardzo dobra marka, świetnie zarządzana, z dobrymi wynikami finansowymi, z profesjonalną kadrą lektorów, dlatego w najbliższych miesiącach nie planujemy zmian w ofercie, w kolejnych - zamierzamy rozwijać ją z korzyścią dla słuchaczy. Języki obce nie są obce dla WSiP. Mamy wieloletnie doświadczenie wydawania językowych podręczników i ćwiczeń, jak również doświadczenie współpracy z innymi wydawcami językowymi" - powiedział prezes WSiP Jerzy Garlicki, cytowany w komunikacie.

Profi-Lingua jest jednym z największych ośrodków nauczania języków obcych w Polsce. Została założona w 1991 r. przez braci Macieja i Krzysztofa Jaglarzy w Katowicach. Zajęcia językowe prowadzone są obecnie w 19 oddziałach własnych i kilku działających na zasadzie franczyzy. Oddziały zlokalizowane są w centrach 16 dużych miast w Polsce.

"Poszerzamy naszą ofertę o kolejną sferę serwisów edukacyjnych. Realizujemy następny punkt naszej strategii: tworzymy ze WSiP dostawcę komplementarnych usług i rozwiązań edukacyjnych" - podkreślił prezes.

WSiP podały, że zarząd sukcesywnie przeprowadza proces zmian organizacyjnych i merytorycznych przygotowujących firmę na nowe wyzwania. WSiP stał się w Polsce prekursorem procesu przechodzenia z pozycji wydawcy edukacyjnego na pozycję dostawcy komplementarnych usług i rozwiązań edukacyjnych na rynek zamknięty (szkolny), jak i otwarty.

Profi-Lingua prowadzi kursy języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego, czeskiego, szwedzkiego, portugalskiego, chińskiego, norweskiego oraz polskiego dla obcokrajowców na wszystkich poziomach zaawansowania. Zapewnia kompleksowe przygotowanie do egzaminów, które są uznawane przez pracodawców na całym świecie za wystarczający dowód znajomości języka obcego.

"Synergia między czołowym wydawnictwem edukacyjnym z 70-letnią tradycją, a siecią szkół języków obcych rozwijaną od ponad 24 lat na pewno wygeneruje wartość dodaną dla dotychczasowych i nowych słuchaczy. Profi-Lingua to zespół najlepszych specjalistów i lektorów w Polsce - i mówię to z pełną odpowiedzialnością. To również Akredytowane Centrum Egzaminacyjne British Council, TELC, ETS Global i LCCI. Jesteśmy pewni, że Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zapewnią znacznie szerszą ekspansję rynkową w kraju (w wielu miastach w Polsce Profi-Lingua nie jest jeszcze obecna) i równocześnie wzbogacą ofertę skierowaną do dotychczasowych słuchaczy"- ocenia współzałożyciel szkoły Krzysztof Jaglarz.

Profi-Lingua posiada również Akredytacje Kuratoriów Oświaty w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Gliwicach i Sosnowcu, oraz uprawnienia do przeprowadzania egzaminów we wszystkich oddziałach szkoły. Każdego roku kursanci szkoły przystępując do egzaminów osiągają wyniki na poziomie 95-100% zdawalności.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Sp. z o.o. to największy wydawca na polskim rynku, z najszerszą ofertą materiałów edukacyjnych. Obligacje spółki są notowane na rynku Catalyst.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane