WSJ: Bank of New York Mellon chce wejść w kryptowaluty

opublikowano: 11-02-2021, 14:11

Bank of New York Mellon zamierza trzymać, transferować i sprzedawać bitcoina oraz inne kryptowaluty na rzecz klientów swojego działu zarządzania aktywami, donosi Reuters powołując się na publikację The Wall Street Journal (WSJ).

Największa powiernicza instytucja na świecie, której klienci przekazali 41 bln USD, chce wprowadzić takie rozszerzenie działalności później w tym roku, napisał w czwartek WSJ. Obecnie rozmawia z klientami o oddaniu przez nich cyfrowych walut pod swoją opiekę.

Reuters przypomina, że w 2018 roku Fidelity Investments stworzyło nową spółkę dla swoich instytucjonalnych klientów, która zajmuje się handlem i przechowywaniem cyfrowych aktywów.

W ostatnim czasie coraz więcej dużych firm ogłasza większe zaangażowanie na rynku kryptowalut. Na początku tygodnia Tesla poinformowała, że będzie trzymać 1,5 mld USD w bitcoinach. W czwartek Mastercard poinformował, że pozwoli użytkownikom swoich kart na transakcje w niektórych kryptowalutach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane