WSJ: Bostic nie oczekuje ogłoszenia we wrześniu redukcji zakupów obligacji

opublikowano: 09-09-2021, 12:57

Szef Fed w Atlancie Raphael Bostic mówi, że drzwi są otwarte dla rozpoczęcia redukcji zakupów obligacji przez bank centralny w tym roku. Nie spodziewa się jednak jej ogłoszenia już we wrześniu, pisze The Wall Street Journal.

W rozmowie z gazetą Bostic zauważył, że ostatnie dane makro i nasilenie pandemii wskazują, że potrzeba więcej czasu przed podjęciem decyzji o zmniejszeniu stymulacji gospodarki.

Raphael Bostic, fot. Bloomberg
Raphael Bostic, fot. Bloomberg

Obecnie Fed kupuje co miesiąc obligacje za 120 mld USD. Pod koniec sierpnia Bostic mówił, że jeśli nadal będzie następować poprawa na rynku pracy, „rozsądnie” byłoby rozpocząć redukcję zakupów obligacji od października. Zastrzegał wówczas, że warunkiem jest dodanie w sierpniu przez gospodarkę około miliona miejsc pracy jak w poprzednich dwóch miesiącach. W ostatni piątek poinformowano, że gospodarka dodała w sierpniu tylko 235 tys. miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, wsj.com

Polecane