WSJ: inwestorzy wycofują pieniądze z funduszy rynków wschodzących

aktualizacja: 22-08-2017, 12:49

Po raz pierwszy od wielu miesięcy inwestorzy wycofują pieniądze z funduszy rynków wschodzących, donosi The Wall Street Journal.

Fundusze obligacji rynków wschodzących i fundusze akcji rynków wschodzących zanotowały odpływ pieniędzy w tygodniu zakończonym 16 sierpnia, twierdzi EPFR Global, monitorujący rynek funduszy. To skutek wzrostu awersji do ryzyka. WSJ zwraca uwagę, że do tego momentu pieniądze płynęły do funduszy akcji rynków wschodzących przez kolejne 21 tygodni, a do funduszy obligacji rynków wschodzących przez 28 kolejnych tygodni.

Według EPFR Global, w tygodniu zakończonym 16 sierpnia z funduszy akcji odpłynęło 1,6 mld USD netto, najwięcej od roku. To pierwszy odpływ funduszy od połowy marca.
W przypadku funduszy obligacji rynków wschodzących, które do 16 sierpnia notowały najdłuższy okres napływu pieniędzy od 2013 roku, aż 2,3 mld USD odpłynęło z funduszy obligacji wysokich rentowności, najwięcej od sześciu miesięcy. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, wsj.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / WSJ: inwestorzy wycofują pieniądze z funduszy rynków wschodzących