WSJ: rząd USA może nakazać obniżenie zawartości nikotyny w papierosach

opublikowano: 20-04-2021, 06:32

Akcje amerykańskich koncernów tytoniowych taniały w poniedziałek po doniesieniach, że administracja Joe Bidena rozważa nakazanie obniżenia zawartości nikotyny w papierosach do poziomu nie powodującego uzależnienia.

Wiadomość o planach rządu przekazał The Wall Street Journal, powołując się na osoby mające wiedzę w tej sprawie. Według gazety, amerykański Urząd Żywności i Leków (FDA) może także wprowadzić wkrótce zakaz sprzedaży papierosów mentolowych.

Akcje koncernu Altria, który sprzedaje papierosy Malboro w USA, staniały o ponad 6 proc. Jego władze oświadczyły, że działania FDA powinny bazować na „nauce i dowodach”. Wskazały również, że urząd powinien liczyć się z realnymi konsekwencjami działań, jak wzrost nielegalnego rynku i „utrata setek tysięcy miejsc pracy”.

Decyzja FDA w sprawie papierosów mentolowych powinna zapaść do 29 kwietnia. Oczekiwane jest, że w tym terminie zapadnie również decyzja dotycząca poziomu nikotyny w papierosach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane