WSJ: rząd USA namawia sojuszników do rezygnacji ze sprzętu Huawei

opublikowano: 23-11-2018, 07:29

Rząd USA skontaktował się z kluczowymi sojusznikami, aby namówili spółki telekomunikacyjne do rezygnacji z urządzeń chińskiego Huawei Technologies Co., poinformował The Wall Street Journal.

Dziennik dowiedział się nieoficjalnie, że rząd USA skontaktował się w tej sprawie z rządami i władzami firm m.in. z Niemiec, Włoch i Japonii, gdzie USA ma swoje bazy wojskowe. Argumentował, że korzystanie z urządzeń chińskiej firmy zagraża ich cyberbezpieczeństwu. Rząd USA miał także zachęcać wsparciem w rozwoju telekomunikacji tych krajów, które zrezygnują z urządzeń Huawei, twierdzą źródła The Wall Street Journal.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Amerykanie od dawna uważają, że Huawei stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa cyfrowego. Wskazują m.in., że założycielem firmy jest były wojskowy, a także, że jest ona powiązana w chińskim rządem. Nasiliło się to kiedy prezydentem został Donald Trump i wzrosły napięcia między USA i Chinami.

Nie tylko Amerykanie mają wątpliwości co do urządzeń telekomunikacyjnych z Chin. Australia zakazała wykorzystywania urządzeń Huawei i ZTE przy budowie sieci 5G. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu