WSJ: we wrześniu obniżka stóp w USA o 25 pkt. bazowych

opublikowano: 05-09-2019, 14:24

Pogarszające się perspektywy globalnej gospodarki skłonią Fed do obniżenia we wrześniu głównej stopy o 25 pkt. bazowych, ale nie więcej, informuje The Wall Street Journal.

Na ostatnim posiedzeniu FOMC po raz pierwszy od ponad dekady obniżył główną stopę o 25 pkt. bazowych. Wywołało to wezwania niektórych ekonomistów i inwestorów do bardziej agresywnego działania przez bank centralny. Na podstawie rozmów z ludźmi z Fed, a także analizy publicznych wystąpień przedstawicieli banku centralnego, The Wall Street Journal doszedł do wniosku, że obniżka o pół punktu procentowego nie ma jednak wsparcia w Fed. Rynek jednak na to nie liczy. CME Fedwatch pokazuje, że maklerzy widzą aż 95 proc. szansy na cięcie stóp we wrześniu o 25 pkt. bazowych, a tylko 5 proc. na cięcie o 50 pkt. bazowych. Miesiąc temu szansa na obniżkę o pół punktu procentowego szacowana była na 29 proc.  

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA