WSJ: Władze MCI pod presją w związku z ofertą Qwest

(Marek Druś)
opublikowano: 23-03-2005, 17:02

Władze MCI zajmą się w środę ofertą przejęcia złożoną przez Qwest Communications, poinformował The Wall Street Journal. Choć spółka zaakceptowała już ofertę Verizon Communications, jest ona o 25 proc. niższa od złożonej przez rywali, co powoduje, że władze MCI znalazły się pod presją części akcjonariuszy.

Władze MCI zajmą się w środę ofertą przejęcia złożoną przez Qwest Communications, poinformował The Wall Street Journal. Choć spółka zaakceptowała już ofertę Verizon Communications, jest ona o 25 proc. niższa od złożonej przez rywali, co powoduje, że władze MCI znalazły się pod presją części akcjonariuszy.

Qwest oferuje obecnie 8,45 mld USD za MCI, spółkę telekomunikacyjną powstałą na miejsce zbankrutowanego koncernu WorldCom. Oferta Verizon, największego amerykańskiego telekomu, jest o 1,7 mld USD niższa. Źródła zbliżone do władz MCI twierdzą, że umowa tej spółki z Verizon umożliwia wciąż wybór oferty Qwest jako bardziej preferowanej.

MD, cnnfn.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / WSJ: Władze MCI pod presją w związku z ofertą Qwest