Wskaźnik Nasdaq nadal rośnie

Przemek Barankiewicz
22-05-2001, 20:54

Nadal spokojne pozostają indeksy za oceanem. Ponownie lepszy jest rynek Nasdaq, który ma duże szanse na szóstą zwyżkową sesje z rzędu. Gracze nadal kupują czołowe papiery hi-tech, a na szczególne wyróżnienie zasługują we wtorek banki.

Na razie nie spełniają się przepowiednie o koniecznej korekcie na giełdzie zaawansowanej technologii. Dzięki Cisco i Yahoo wskaźnik Nasdaq Composite cały czas utrzymuje się powyżej 2300 punktów. Cisco zyskuje coraz więcek korzystnych opinii ze strony analityków, a poza tym notowania tej spółki są chyba lepszym barometrem giełdowej koniunktury niż sam indeks Nasdaq. Lekko pod kreską jest za to wskaźnik Dow Jones. Dzieje się tak pomimo znakomitych nastrojów wokół sektora bankowego. Rosną kursy Citigroup, American Express i banków inwestycyjnych.

Rośnie kurs AOL Time Warner. Powodem jest podniesienie abonamentu za korzystanie z usług America Online, internetowego ramienia firmy.

Rynek spokojnie przyjął obcięcie ratingu kredytowego dla zadłużenia Motoroli przez agencję Standard & Poor’s. Dużo gorzej jest z akcjami Forda. Obserwatorzy sądzą, że efektem wadliwych opon w modelu Explorer będzie poważny spadek zaufania konsumentów do produktów spółki.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wskaźnik Nasdaq nadal rośnie