Wskaźnik PPI w strefie euro wzrósł w kwietniu o 0,4 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-06-2005, 11:38

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w strefie euro wzrosły w kwietniu o 0,4 proc., licząc miesiąc do miesiąca, a rok do roku wzrosły o 4,2 proc. - podał w czwartek europejski urząd statystyczny Eurostat. Analitycy spodziewali się wzrostu o 0,5 proc. w ujęciu miesięcznym, a rok do roku wzrostu o 4,2 proc.

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w strefie euro wzrosły w kwietniu o 0,4 proc., licząc miesiąc do miesiąca, a rok do roku wzrosły o 4,2 proc. - podał w czwartek europejski urząd statystyczny Eurostat. Analitycy spodziewali się wzrostu o 0,5 proc. w ujęciu miesięcznym, a rok do roku wzrostu o 4,2 proc.

W marcu wskaźnik PPI wzrósł o 0,7 proc. w skali miesiąca, a rok do roku wzrósł o 4,2 proc.

W 15 "starych" krajach UE ceny produkcji sprzedanej przemysłu wzrosły w kwietniu licząc miesiąc do miesiąca o 0,4 proc., a rok do roku wzrosły o 5,3 proc. W marcu ceny wzrosły o 0,8 proc. mdm, a rdr wzrosły o 5,2 proc. - podał Eurostat.

W 25 krajach UE ceny produkcji sprzedanej przemysłu wzrosły w kwietniu w skali miesiąca o 0,4 proc, a licząc rok do roku wzrosły o 5,3 proc. W marcu ceny wzrosły o 0,7 proc. mdm, a rdr wzrosły o 5,3 proc. - podał Eurostat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Wskaźnik PPI w strefie euro wzrósł w kwietniu o 0,4 proc.