Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wzrósł w lipcu o 1,3 pkt.

DI, PAP
26-07-2010, 10:10

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce w lipcu 2010 r  wzrósł o 1,3 pkt., po wzroście o 0,3 pkt. w czerwcu - podało Biuro Inwestycji i  Cykli Ekonomicznych.

"Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce w lipcu 2010 r. wzrósł o 1.3 punkta i osiągnął poziom górnego punktu zwrotnego sprzed światowego kryzysu gospodarczego. Tym samym w gospodarce zakończył się proces odbudowy po dwuletnim okresie spowolnienia" - napisała w raporcie Maria Drozdowicz.

Jak wynika z badania gospodarka nie powróciła jeszcze do trendu rozwojowego sprzed tego spowolnienia, jednak perspektywy kontynuacji wzrostu są bardzo dobre.

"Popyt krajowy i zagraniczny stopniowo odbudowują się, wydajność pracy poprawia się, zaś pracodawcy zwiększają zapotrzebowanie na pracowników. Istotnym mankamentem jest ciągle niska skłonność sektora prywatnego do inwestowania, jednak inwestycje zwykle reagują ze znacznym opóźnienieniem w stosunku do zmian aktywności w gospodarce" - uważa BIEC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wzrósł w lipcu o 1,3 pkt.