Wsparcie dla Małopolski

DI, PAP
opublikowano: 19-12-2016, 22:00

600 mln zł Taka kwota z funduszy unijnych wesprze innowacje i inwestycje w Małopolsce.

Zarząd woj. małopolskiego podpisał w poniedziałek umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, dzięki której na inwestycje oraz rozwój przedsiębiorczości zostanie przeznaczonych 600 mln zł z funduszy unijnych. Pierwsze pożyczki udzielone w ramach tego działania trafią do małopolskich firm, samorządów oraz wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w drugiej połowie przyszłego roku.

Zarząd województwa wybrał pięć projektów, połączonych w jeden „Zintegrowany projekt wsparcia instrumentów finansowych w Małopolsce”, którego menedżerem będzie BGK. Dotyczy to dofinansowania w formie pożyczek na rozwój przedsiębiorstw, gdzie poziom dofinansowania może sięgać 1 mln zł. Do 10 mln zł będą mogły pożyczyć spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe na modernizację budynków. Bezrobotni powyżej 30. roku życia będą mogli pożyczyć do 70 tys. zł na założenie działalności gospodarczej.

Natomiast na realizację projektów rewitalizacyjnych będą udzielane pożyczki w wysokości od 300 tys. zł do 15 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wsparcie dla Małopolski