Wspierają lokalną turystykę

MBE
17-04-2012, 00:00

Do sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle należy już 127 członków. Wkrótce do tego grona dołączy kolejnych 18 firm.

Coraz więcej przedsiębiorców przystępuje do sieci „Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle”. Dziś (wtorek) oficjalnie dołączy do niej trzynaście nowych przedsiębiorstw, a w późniejszym terminie — kolejnych pięć.

— Dzięki zachowaniu i kultywowaniu własnego dziedzictwa kulinarnego każdy region w Europie zapewnia mieszkańcom i turystom wrażenia, z jakimi nie można się zetknąć gdzie indziej.

Stąd wysokie wymagania, które muszą spełnić przedsiębiorcy, ale też duże zainteresowanie siecią i jej ofertą gastronomiczną. W ten sposób dziedzictwo kulinarne daje olbrzymie możliwości wykorzystania go w rozwoju turystyki — komentuje Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Do regionalnej sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle należy obecnie 127 członków. Sieć zrzesza regionalnych producentów surowców, przetwórców żywności i podmiotów zajmujących się gastronomią.

Jej członkowie aktywnie promują i rozwijają regionalną żywność, są ambasadorami Warmii, Mazur i Powiśla oraz Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego w całej Europie. Sprzedają żywność, którą sami wyprodukowali, przede wszystkim w regionie Warmii, Mazur i Powiśla.

Należące do sieci restauracje i punkty gastronomiczne zobowiązują się do używania regionalnych i lokalnie wytwarzanych surowców oraz składników. Dziś certyfikaty członków sieci odbiorą m.in.: Zakład Piekarsko-Ciastkarski Społem z Morąga, Restauracja Warmianka z Lidzbarka Warmińskiego, Gospodarstwo Pasieczne Mostkowo z Nowego Kawkowa, Pasieka Pucer oraz Hotel Tajty z miejscowości Wilkasy koło Giżycka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Wspierają lokalną turystykę