Wspierany przez Tencenta Linklogis zyskał 9,9 proc. w debiucie w Hongkongu

  • Paweł Makosz
opublikowano: 09-04-2021, 12:55

Akcje chińskiej spółki Linklogis udanie zadebiutowały na na parkiecie w Hongkongu, przerywając serię rozczarowujących IPO w tym mieście.

Na zamknięciu sesji kurs akcji wspieranej przez chińskiego giganta Tencent Holdings spółki zyskiwał 9,9 proc.

Pierwsza oferta publiczna Linklogis wyceniona została na 1,02 mld USD, zaś cena akcji ustalona została na 17,58 dolarów hongkońskich (2,26 USD za akcję), w pobliżu połowy zakładanego przedziału. Inwestorzy detaliczni dopisali + i w ich przypadku odnotowano wysoką nadsubskrypcję przewyższającą podaż 98,5 razy. Słabiej wypadło to w przypadku inwestorów instytucjonalnych. Ich transza została nadsubskrybowana 14,8 razy.

Yan Cong

– Mimo, że Linklogis jest atrakcyjny dzięki średniej cenie i powiązaniom z Tencent, popyt instytucjonalny nie był szczególnie silny. Nadal znajdujemy się w okresie, w którym ludzie są ostrożni w kupowaniu nazw bez silnych fundamentalnych inwestorów - powiedział Steven Leung, dyrektor wykonawczy w UOB Kay Hian.

Linklogis oferuje usługi cyfrowe, mające na celu ułatwianie transakcji finansowych w Chinach. Według prospektu emisyjnego firma nie osiągnęła zysku w ciągu ostatnich trzech lat, aczkolwiek jej przychody wzrosły o 47 proc. w zeszłym roku po 83 proc. skoku z 2019 roku.

Linklogis przerwał złą passę parkietu w Hongkongu odnośnie ofert IPO i debiutów. Najlepszym przykładem jest Bairong. W zeszłym tygodniu firma fintech spadła o 16 proc. podczas pierwszego dnia notowań. Był to najgorszy debiut od trzech lat. Spadki podczas swojego pierwszego dnia notowań odnotowały też między innymi Bilibili oraz Kuaishou Technology.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Makosz, Bloomberg

Polecane