Współzałożyciel WhatsApp zaleca rezygnację z Facebooka

opublikowano: 21-03-2018, 11:11
aktualizacja: 21-03-2018, 11:12

W związku z ostatnią aferą związaną z wyciekiem danych użytkowników Facebook założyciel WhatsApp Brian Acton napisał na Twitterze, że „czas wykasować Facebooka”.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Actona obserwuje na Twitterze blisko 21 000 osób. 

W 2014 r. Facebook kupił współtworzony przez niego komunikator WhatsApp za 19 mld USD. Acton pozostał w firmie jeszcze przez kilka lat zanim uruchomił w tym roku Signal Foundation. Jan Koum, z którym zakładał WhatApp w dalszym ciągu kieruje firmą, a ponadto zasiada w radzie nadzorczej Facebooka.

Facebook ma problemy z powodu wątpliwości co do dbałości spółki o zachowanie prywatności użytkowników. Dane 50 mln użytkownikach trafiły do brytyjskiej spółki Cambridge Analytica, która jakoby pomogła Donaldowi Trumpowi wygrać wybory prezydenckie w USA. Facebook miał nie dość rzetelnie informować użytkowników o przekazaniu ich danych Cambridge Analytica.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu