Czytasz dzięki

Wstępny bilans śmiertelnych ofiar Katriny - ponad 420 zabitych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-09-2005, 07:19

Ogłoszony w niedzielę przez miejscowe władze wstępny bilans ofiar huraganu Katrina w czterech południowych stanach USA mówi o 424 zabitych, z czego 197 w Luizjanie i 211 w Missisipi.

Ogłoszony w niedzielę przez miejscowe władze wstępny bilans ofiar huraganu Katrina w czterech południowych stanach USA mówi o 424 zabitych, z czego 197 w Luizjanie i 211 w Missisipi.

    O nowych ofiarach poinformował w niedzielę Urząd Zdrowia w Baton Rouge, stolicy Luizjany; według sobotniego zestawienia, liczba zabitych w tym stanie wynosiła 154 osoby. Na Florydzie wskutek przejścia huraganu zginęło 14 osób, a w Alabamie - dwie.

    Jak podały miejscowe władze, prowizoryczne szacunki, które mówiły nawet o 10 tys. ofiar śmiertelnych, były przesadzone. Kierujący akcją ratunkową generał Russel Honore oświadczył, że poprzednie liczby "były podawane pod wpływem wielkich emocji".

    Katrina przeszła nad Florydą 25 sierpnia, po czym oddaliła się od amerykańskich wybrzeży, aby powrócić z nową siłą 29 sierpnia nad Luizjanę, Missisipi i Alabamę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane