Wstrzymana przecena

Sebastian Gawłowski
21-01-2003, 00:00

Po trzech dniach silnej przeceny, na rynku kontraktów terminowych doszło do wyhamowania tendencji spadkowej. Handel jednak zamarł.

Zakres wahań marcowej serii kontraktów terminowych na WIG 20 w trakcie wczorajszej sesji był ograniczony do 10 pkt. Wartość zarówno najpopularniejszych futures, jak i samego instrumentu bazowego, utrzymywała się w okolicach piątkowego zamknięcia (1190 pkt). Pogarszająca się sytuacja na giełdach za oceanem doprowadziła do wzrostu pesymizmu wśród graczy. W efekcie doszło do zniwelowania dodatniej bazy, która jeszcze w ubiegłym tygodniu na kontraktach sięgała nawet 10 pkt powyżej poziomu, na jakim notowany był indeks WIG 20.

Obroty znacząco spadły do 168 mln zł. Wolumen wyniósł zaledwie 7062 sztuk, podczas gdy w piątek było to aż 18,4 tys. Liczba otwartych pozycji wynosi 19 358. Symboliczna aktywność jest zwykle wykorzystywana do podciągania kursów. Tym razem strona popytowa nie wykorzystała sprzyjającej okazji. Może to sugerować, że gracze spodziewają się kontynuacji przeceny. O przyszłości koniunktury rozstrzygnie zapewne test wsparcia na poziomie 1160 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wstrzymana przecena