Wtorkowa sesja na GPW może upłynąć pod znakiem wzrostów

24-04-2007, 09:28

(XTB/ISB) Po piątkowych zdecydowanych wzrostach na warszawskiej giełdzie, w poniedziałek rynek się podzielił. Zyskiwały małe i średnie spółki a traciły duże. We wtorek relacje mogą się odwrócić i indeks WIG-20 może podciągnąć sesję, oceniają analitycy.

We wtorek indeks sWIG40 wzrósł o 0,5 proc., a sWIG80 0,7 proc. Praktycznie bez zmian zakończył dzień WIG. Straciły na wartości natomiast indeksy WIG20 (-0,29 proc.) i TechWIG (-1,06 proc.).

Zainteresowanie inwestorów może dziś skupić się zwłaszcza na spółkach paliwowych, które jeszcze nie zdyskontowały, poniedziałkowego wyraźnego wzrostu cen ropy.Po drugiej stronie "barykady" za to mogą znaleźć się spółki budowlane, którym po kilku dniach silnych wzrostów, wywołanych perspektywą organizacji Euro 2012 w Polsce, należy się odpoczynek.

Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Ewentualna decyzja o podwyżce stóp procentowych o 25 punktów bazowych do 4,25 proc., którą przewiduje większość rynku, jest już zdyskontowana i obecne posiedzenie nie powinno budzić większych emocji na GPW.

O godzinie 9:04 kurs czerwcowych kontraktów na indeks WIG20 testował poziom 3623 pkt., rosnąc o 0,17 proc.

Marcin R. Kiepas

(XTB/ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wtorkowa sesja na GPW może upłynąć pod znakiem wzrostów