Wtorkowe umocnienie złotego to odreagowanie ostatnich spadków

Internet Securities
opublikowano: 27-06-2006, 18:18

Nie ulega wątpliwości, że dziś widzieliśmy jeden z największych wzrostów wartości złotego w ostatnich tygodniach. Uważamy jednak, że jest to tylko korekcyjne umocnienie wynikające z sytuacji międzynarodowej - twierdzą analitycy IDM.

Nie ulega wątpliwości, że dziś widzieliśmy jeden z największych wzrostów wartości złotego w ostatnich tygodniach. Uważamy jednak, że jest to tylko korekcyjne umocnienie wynikające z sytuacji międzynarodowej - twierdzą analitycy IDM.

Złoty od rana się umacniał pod wpływem znacznie lepszego sentymentu na innych rynkach, szczególnie dolar/lira. Na tej parze widać dość dynamiczne odreagowanie ostatnich spadków.

Za lepszymi nastrojami stoi przede wszystkim zatrzymanie wzrostów dolara i lekki wzrost oczekiwań dotyczących stóp procentowych w Europie. Dobre nastroje pojawiły się także na GPW.

Pojawiają się także opinie, że następnym krokiem RPP jeszcze w tym roku może być podwyżka stóp. Złoty chwilowo spadł nawet poniżej 4,06, jednak na tym poziomie pojawią się w ostatnim czasie popyt i także tym razem spowodował on wzrost kursu w okolice powyżej 4,07.

Czwartkowa decyzja FED najprawdopodobniej nie zmieni istotnie oczekiwań rynku dotyczących stóp procentowych w USA i spowoduje zakończenie realizacji zysków m.in. na naszym rynku. Sądzimy również, że górnym celem osłabienia jest rejon 4,11, który powinien powstrzymać w krótkim terminie osłabienie złotego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Wtorkowe umocnienie złotego to odreagowanie ostatnich spadków