Wybieramy Mistrza GPW. Dawid mierzy się z Goliatem

PZU kontra Auto Partner - to druga para ćwierćfinałowa rywalizacji o tytuł Mistrza GPW 2016. Głosuj!

W pierwszym ćwierćfinale Wyborów Mistrza GPW 2016 JSW zmierzyło się z Echem Investment. Tak zaciętego pojedynku jeszcze w tej edycji nie było. Ostatecznie górnicza spółka znalazła więcej zwolenników i wygrała w stosunku 53,7 do 46,3.

W środę i w czwartek do godz. 18 można głosować na spółkę z drugiej pary ćwierćfinałowej - PZU lub Auto Partner.

Zasady są proste: do kolejnej fazy przechodzą te firmy, które zdobędą więcej głosów.  

 

Tak uzasadniliśmy wybór obu spółek przed 1/8 finału.

PZU

Firma ubezpieczeniowa powinna być nudna i przewidywalna. Tymczasem w 2016 r. PZU stał się prawdziwym mistrzem giełdowego suspensu. Co rusz przyprawiał inwestorów o mocniejsze bicie serca. Przejmie — bezpośrednio lub pośrednio — taki bank czy inny? A jeśli przejmie, to ile będzie to kosztowało. W konsekwencji — czy wypłaci dywidendę, czy nie? I to nie tylko w tym roku, ale również w przyszłym? Jeśli wypłaci, to ile? Cały rok inwestorzy musieli rozwiązywać takie zagadki, a u jego schyłku jedna została rozwiązana: wraz z PFR ubezpieczyciel przejął kontrolę nad Bankiem Pekao.

Auto Partner

O wielkości muzyka świadczy zwykle nie pierwsza, ale dopiero druga płyta. Podobnie jest z oceną giełdowych debiutantów: najlepiej zrobić to dopiero po drugim roku. Zwykle wtedy ujawnia się to, co udało się „przypudrować” przy okazji przygotowań do wejścia na rynek publiczny, a realizacja planów, finansowanych z emisji, może nie przynosić spodziewanych rezultatów. Auto Partner zaciągnął jednak kredyt zaufania u inwestorów, którzy podwoili wartość firmy, a ta odwdzięczyła się wynikami: po trzech kwartałach zysk netto jest ponad dwa razy wyższy niż rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wybieramy Mistrza GPW. Dawid mierzy się z Goliatem