Wybór doradców przy ofercie Energi w przyszłym tygodniu

DI, PAP
opublikowano: 13-02-2013, 11:39

Ministerstwo Skarbu Państwa planuje wybrać w przyszłym tygodniu doradców finansowych przy ofercie publicznej Energi - poinformował wiceminister skarbu państwa Paweł Tamborski.

"Podtrzymujemy, że wybór doradcy nastąpi w lutym. Myślę, że dojdzie do tego w przyszłym tygodniu" - powiedział w środę PAP Tamborski.

Podtrzymał, że oferta publiczna spółki ma zostać przeprowadzona do połowy 2013 roku.

Z wcześniejszych informacji PAP wynikało, że swoje oferty na doradztwo przy ofercie publicznej Energi złożyły 22 banki. Resort skarbu zamierza wybrać konsorcjum złożone z kilku podmiotów.

Zgodnie z planami MSP najpierw wyselekcjonowani doradcy pomogą ustalić strukturę transakcji, która będzie uwzględniała specyfikę spółki skoncentrowanej na segmencie dystrybucji, a potem banki pomogą przy samej sprzedaży akcji.

MSP wybrał już do tej transakcji doradcę prawnego. Resort skarbu uznał za najkorzystniejszą ofertę złożoną przez kancelarię Linklaters C.Wiśniewski i Wspólnicy.

W styczniowej rozmowie z PAP wiceminister Tamborski informował, że oferta publiczna Energi obejmie do 50 proc. akcji spółki. W drugim etapie spółka ma pozyskać inwestora branżowego, najlepiej z aktywami w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Wybór doradców przy ofercie Energi w przyszłym tygodniu