Wybór LED daje mnóstwo korzyści

Materiał partnera
opublikowano: 29-11-2016, 22:00

KOMENTARZ PARTNERA

MARCIN OLECHOWSKI
Opiekun Klienta Biznesowego innogy Polska

W dziejach ludzkości światło odgrywa niezaprzeczalnie wielką rolę. Począwszy od zwykłego ogniska, pochodni, świecy, lampy naftowej, oświetlenia gazowego, żarówki Edisona, świetlówki rtęciowej — teraz nadszedł czas na Moc Oświetlenia, czyli oświetlenie LED. Skrót LED oznacza w dosłownym tłumaczeniu „diodę emitującą światło”. Technologia LED została opracowana w latach 60. XX wieku, jednak dopiero niedawno udało się opracować diody emitujące na tyle silne światło, aby mogło ono zastąpić tradycyjne oświetlenie.

Wybór źródła LED to cały szereg korzyści dla jego właściciela. Jest ono nie tylko energooszczędne i efektywne, ale i przyjazne dla środowiska. Jak pokazują badania, oświetlenie LED jest do 90 proc. bardziej oszczędne w poborze energii elektrycznej niż jego standardowe odpowiedniki. To najbardziej energooszczędny system świetlny na świecie.

To, co niezmiernie ważne, to długa żywotność źródeł LED. Diody służą nawet do 100 tys. godzin, czyli do 100 razy dłużej niż standardowe żarówki. Dodatkowo są dużo bardziej odporne na częste włączanie i wyłączanie oraz na uszkodzenia mechaniczne (uderzenia, wstrząsy, poruszenie), co może być ważnym argumentem w przypadku zakupu oświetlenia do zakładów pracy, miejsc trudno dostępnych czy do oświetlenia ulic.

Dzięki temu, że oświetlenie LED wymienia się rzadko, a do tego jest bezawaryjne, znacząco spada koszt jego utrzymania i obsługi. Idealnie więc nadaje się w miejsca trudno dostępne. Nie wytwarza wysokiej temperatury, przez co nie angażuje dodatkowych urządzeń, takich jak klimatyzacja.

Sprawność LED-ów, czyli rzeczywista ilość pobieranej energii, która zamieniana jest na światło, wynosi 80-95 proc. Co to w praktyce oznacza? Przy stosunkowo małym poborze prądu wydzielane jest silne światło. Dla porównania, sprawność zwykłej żarówki wynosi 10-15 proc., czyli nawet 9 razy mniej. Jak skorzystać z produktu Moc Oświetlenia w biznesie? Najprostsza droga to kontakt z Opiekunem Klienta innogy Polska zajmującym się energią elektryczną lub gazem ziemnym. innogy Polska dokona audytu oświetlenia, przedstawi modele współpracy oraz płynące z LED-ów korzyści. Oszczędzimy czas, energię i tym samym wesprzemy środowisko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu