Wycena GPW poszła w dół o 32 proc.

opublikowano: 12-07-2016, 09:52
Obserwuj w MójPB:

Łukasz Jańczak, analityk Haitong Banku, obniżył o 32 proc. do 31,8 zł cenę docelową akcji GPW.

Specjalista mniej optymistycznie niż do tej pory ocenia perspektywy spółki z powodu coraz gorszych nastrojów na rynku giełdowym. Na jego osąd wpłynęło również strukturalne zagrożenie związane z Towarową Giełdą Energii, która jest mocno uzależniona od krajowych regulacji. Przepisy te zmieniły się w ostatnim czasie na niekorzyść, co może skutkować spadkiem przychodów w najbliższych latach.

Dlatego też zdaniem analityka wycena spółki (według wskaźnika ceny do zysku P/E) nie powróci w najbliższym czasie do historycznych poziomów. Tym bardziej, że biuro zakłada brak wzrostu zysków. GPW wyceniana jest na 12,7-krotność wskaźnika P/E w 2016 roku i 12,6-krotność w 2017, co w bieżącym roku stanowi znaczące, 35-procentowe dyskonto w stosunku do jej międzynarodowych konkurentów – co zdaniem analityka Haitong jest uzasadnione.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane