Wycena kontraktów zniżkuje

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 21-10-2021, 13:45

Przed otwarciem czwartkowego handlu na rynku kasowym Wall Street dominują słabe nastroje. Kontrakty na giełdowe indeksy zniżkują w reakcji na obawy związane z inflacją i negatywnym wpływem problemów z łańcuchami dostaw na wyniki przedsiębiorstw.

fot. Bloomberg

Około godziny 13:35 futures na indeks Dow Jones IA zniżkowały o 0,27 proc. Te na wskaźnik S&P500 spadały o 0,24 proc. zaś na Nasdaq traciły 0,23 proc.

Przed rozpoczęciem sesji na rynek trafią najnowsze dane z rynku pracy oraz wskaźnik oddziału Fed z Filadelfii określający aktywność wytwórczą w tym regionie gospodarczym USA. Ekonomiści oczekują, że w zeszłym tygodniu liczba tzw. nowych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych wzrosła nieznacznie z 293 do 300 tys. Z kolei wskaźnik koniunktury Fed Philly zniżkował w oszacowaniu na październik do 24,8 pkt z 30,7 pkt we wrześniu.

Z kolei już po uruchomieniu handlu poznamy dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym we wrześniu (zakładany wzrost do 6,05 mln w ujęciu annualizowanym) oraz indeks wskaźników wyprzedzających Conference Board (oczekiwane wyhamowanie dynamiki wzrostu z 0,9 do 0,4 proc.).

W centrum uwagi handlujących znajdą się zapewne akcje spółek publikujących raport kwartalne. Wśród inwestorów są spore obawy odnośnie wyników z uwagi na rosnące ceny surowców i problemy z niedoborami części komponentów, jak choćby w przypadku tak istotnej elektroniki.

W przedsesyjnym handlu przeceniane są papiery Tesli, choć największy na świecie producent samochodów elektrycznych przebił oczekiwania odnośnie zysków w minionym kwartale. Firma miliardera Elona Muska rozczarowała jednak nieco poziomem przychodów. Podobnie jest w przypadku IBM, którego sprzedaż również nie spełniła oczekiwań analityków z Wall Street.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane