Wycena sobie, rekomendacja sobie

opublikowano: 28-05-2019, 22:00

Grzegorz Balcerski z Biura Maklerskiego Santandera obniżył o 49 proc. wycenę akcji operatora kart Multisport, ale uważa, że warto je mieć w portfelu.

Akcje Benefitu Systems są niemal o połowę tańsze niż przed rokiem i również niemal o połowę wycenę akcji spółki obniżył analityk Santandera. Nowa cena docelowa to 680 zł, czyli o jedną czwartą więcej, niż wynosi kurs na GPW. Impulsem do jego gwałtownego spadku w ostatnich tygodniach było ostrzeżenie wysłane przez zarząd, a dotyczące spodziewanego kilkudziesięcioprocentowego spadku zysków w tym roku. Powód to trudna sytuacja na rynku klubów fitness, które Benefit aktywnie przejmował w 2018 r. Grzegorz Balcerski w raporcie z 21 maja (z godz. 7.55) podkreśla, że informacje ze spółki wzbudziły wątpliwości co do modelu biznesowego firmy, ale jego zdaniem wybroni się on w dłuższym terminie.

Benefit Systems, którego głównym akcjonariuszem i szefem rady
nadzorczej jest James van Bergh, po kilku latach przerwy ma znów płacić dywidendy.
Zobacz więcej

Powrót:

Benefit Systems, którego głównym akcjonariuszem i szefem rady nadzorczej jest James van Bergh, po kilku latach przerwy ma znów płacić dywidendy. Fot. WM

Analityk przyjął jednak, że kluby fitness należące do Benefitu przynosić będą 40-50 mln zł strat rocznie, a dynamika wzrostu liczby kart sięgnie 10 proc. w średnim terminie. Konsekwencją jest około 40-procentowe obniżenie prognoz wyników firmy, ale mimo to rekomendacja „kupuj” została podtrzymana, a Grzegorz Balcerski uważa, że obecna cena na GPW to dobry punkt do wejścia w inwestycję. Zdaniem specjalisty decyzja o zakupach klubów fitness buduje dla Benefitu przewagę konkurencyjną, zwłaszcza że zlokalizowane są one w dobrych miejscach, a połowę klientów stanowią posiadacze kart Multisport (posiadacze innych nie mają do nich wolnego wstępu). Grzegorz Balcerski ocenia jednak, że pośpiech i złe zarządzanie w fazie zmiany doprowadziły m.in. do tego, że wielu dotychczasowych klientów zdecydowało się odejść, co wywiera presję na marże. Analityk Santandera prognozuje, że w tym roku zysk netto spółki obniży się do 72 mln zł ze 115 mln zł, a na poziom zbliżony do ubiegłorocznego powróci w 2021 r. Artykuł jest skrótem raportu. Jego treść dostępna jest w załączniku 

Benefit Raport  

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu