Wycofują kopciuchy

BAW
opublikowano: 14-12-2017, 22:00

Leroy Merlin wyprzedza wymagania przepisów antysmogowych i wycofuje ze swoich 58 sklepów w Polsce kotły poniżej klasy 5 na paliwo stałe.

Potrwa to do końca 2017 r. – My wszyscy: nasi klienci i pracownicy doświadczamy na co dzień pogarszających się warunków życia spowodowanych emisją szkodliwych substancji do atmosfery. Dlatego postanowiliśmy nie czekać do końca czerwca 2018 roku, kiedy regulacje antysmogowe zaczną obowiązywać w całej Polsce, i działać już teraz — wyjaśnia Krzysztof Kordulewski, prezes Leroy Merlin Polska. W 2017 r. firma dostosowała ofertę do wymagań uchwał antysmogowych podjętych przez samorządy województw małopolskiego, śląskiego i mazowieckiego. Prowadzi też działania edukacyjne i informacyjne. Wspólne z naukowcami z Politechniki Krakowskiej przygotowała „Poradnik nowoczesnego ogrzewania” zawierający informacje o ekologicznych urządzeniach grzewczych. By zachęcić klientów do zakupu kotłów klasy 5, firma wprowadza specjalne ceny i premie zakupowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu