Wyczekiwanie na dane dotyczące inflacji w USA na rynku złota

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy DM BOŚ
opublikowano: 10-08-2022, 10:03
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na początku bieżącego tygodnia notowania złota powróciły ponad poziom 1800 USD za uncję. Od wczoraj na rynku tym trwa już jednak spokojna konsolidacja, a wynika ona z wyczekiwania na dane dotyczące inflacji CPI w Stanach Zjednoczonych, które mają pojawić się dzisiaj o 14:30.

Inflacja w USA znajduje się obecnie w centrum uwagi inwestorów na rynku złota, bowiem niewątpliwie jej odczyt będzie miał wpływ na działania Rezerwy Federalnej – te zaś odbiją się na wartości dolara amerykańskiego. Wyższy od oczekiwań odczyt inflacji byłby dla Fedu zachętą do podtrzymania jastrzębiej polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych, co najprawdopodobniej odbiłoby się korzystnie na wartości USD, a negatywnie na cenach złota. Z drugiej strony – słabszy odczyt inflacji byłby dla cen złota pozytywny.

Tak czy inaczej, obecnie kluczowym poziomem dla cen złota jest 1800 USD za uncję – to bariera psychologiczna, której jeszcze na dobrą sprawę złoto definitywnie nie pokonało.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane