Wydarzenie Konferencja Akademii Pulsu Biznesu

MWA
opublikowano: 25-11-2009, 00:00

"PB" zorganizował konferencję poświęconą finansowaniu innowacyjnych przedsięwzięć. Odbyła się 24 listopada w Pałacu Kultury i Nauki.

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o tym, dlaczego warto wprowadzać innowacje w firmie i jak je wdrażać. Jakub Karliński, partner w Head of Staff w firmie Innovatika, omówił zasady, którymi powinien kierować się inwestor stawiający na innowacyjność.

— Kluczem do sukcesu jest odpowiedni model biznesu. Z pewnością pojawią się problemy, należy więc uzbroić się w cierpliwość, by doprowadzić swój innowacyjny projekt do końca — radził Jakub Karliński.

Wśród zaproszonych gości znalazł się również Jarosław Fordoński, dyrektor biura ds. Unii Europejskiej BRE Banku, który przedstawił wyniki banków finansujących projekty unijne w 2007 i 2008 roku. Zaprezentował także zakres wsparcia BRE Banku dla przedsiębiorców. To m.in. wstępna ocena ryzyka kredytowego i pomoc w kontaktach z administracją publiczną.

— BRE Bank stara się zmaksymalizować szanse klientów, którzy stworzyli innowacyjny projekt, na otrzymanie dotacji. Innowacyjność nie zawsze oznacza ogromne nakłady finansowe rzędu 20-30 mln zł, dlatego nie można z góry zakładać niepowodzenia przedsięwzięcia — twierdzi Jarosław Fordoński.

Dodał, że klient może dodatkowo skorzystać z oferty BRE Corporate Finance oraz firm doradczych współpracujących z BRE Bankiem. Ta pomoc obejmuje przygotowanie wniosku o dofinansowanie, zgromadzenie wymaganej dokumentacji i wsparcie na etapie realizacji i rozliczania inwestycji wraz ze sporządzeniem sprawozdań i raportów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu