Wydatki na mikrotransakcje rekordowo wysokie w minionym kwartale

PAP
opublikowano: 25-10-2017, 19:09
aktualizacja: 25-10-2017, 19:09

W trzecim kwartale 2017 liczba pobrań aplikacji na urządzenia mobilne i wydatki na mikrotransakcje osiągnęły rekordowo wysoki poziom - wynika z raportu sporządzonego przez firmę App Annie.

W okresie od lipca do września bieżącego roku liczba pobrań aplikacji ze sklepów App Store i Google Play wzrosła o 8 proc. rok do roku, aż do 26 mld na całym świecie. Zarazem odnotowano ponad trzykrotnie wyższy wzrost w wydatkach konsumentów, które we wskazanym okresie sięgnęły łącznie 17 mld dol. (28 proc. rok do roku). Choć zarówno Google Play, jak i należący do Apple App Store odnotowały wzrost o 25 proc. rok do roku, użytkownicy iOS wydali blisko dwukrotnie więcej, niż użytkownicy Androida - wskazuje App Annie.

Według raportu Chiny utrzymują dominującą pozycję na scenie aplikacji mobilnych i pozostają największym oraz najszybciej rosnącym rynkiem. Drugim pod względem wartości okazał się rynek południowokoreański (wcześniej zajmujący czwarte miejsce w rankingu), co ma być związane z premierą gry mobilnej "Lineage M" na podstawie popularnego MMO.

Autorzy raportu przewidują, że w 2021 roku całkowita roczna liczba pobrań aplikacji na iOS i Androida sięgnie 240 mld na całym świecie, a wydatki na mikrotransakcje przekroczą 100 mld dol.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wydatki na mikrotransakcje rekordowo wysokie w minionym kwartale