Czytasz dzięki

Wydawca Eminema pozwał Spotify USA

opublikowano: 22-08-2019, 07:44

Eight Mile Style pozwało Spotify za naruszenie praw autorskich polegające na udostępnieniu stremowania setek utworów amerykańskiego rapera bez pozwolenia.

Pozew trafił do sądu federalnego w Nashville w stanie Tennessee. Spotify jest w nim oskarżone o celowe okradanie Marshalla Mathersa, znanego jako Eminem, przez fałszywe twierdzenie o posiadaniu praw do streamowania jego utworów  powołując się na różne pośrednie licencje. Autorzy pozwu zarzucają Spotify, że zamiast przeprowadzić formalne rozliczenie „przekazał jakieś losowe płatności”, które obejmują tylko ułamek udostępnionych streamów.

W pozwie wskazywane są 243 utwory, których współwłaścicielem i zarządcą jest Eight Mile. Wydawnictwo twierdzi, że Spotify od 2011 roku nie zapłaciło za ok. 280 mld streamów, co skutkowało brakiem wpłaconych tantiem na kwotę nawet 120 mln USD.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane