Wydawca 'USA Today' celem wrogiego przejęcia

opublikowano: 14-01-2019, 19:23

Wydawca opiniotwórczego dziennika „USA Today” o zasięgu ogólnokrajowym, koncern Gannett otrzymało wrogą ofertę przejęcia o wartości 1,36 mld USD od firmy MNG Enterprise, która kupuje gazety w całych Stanach Zjednoczonych i jest znana z drastycznych cięć kosztów.

Dzięki umowie, MNG, wspierany przez fundusz hedgingowy Alden Global Capital, może przekształcić się w największego właściciela amerykańskich gazet codziennych. MNG ma już ponad 200 tytułów dzienników i tygodników, w tym Denver Post i Orange County Register. Koncern znany jest ze znaczących redukcji miejsc pracy, co ma zapewnić uzyskiwanie zysków z niespokojnego sektora. Dotychczasowe działania MNG wywołały zawsze protesty dziennikarzy.

Dziennik USA Today wydawnictwa Gannett
Zobacz więcej

Dziennik USA Today wydawnictwa Gannett fot. Bloomberg

Oferta opiewająca na 12 USD za akcję w gotówce stanowi 23 proc. premii względem ceny zamknięcia akcji Gannetta na piątkowej sesji.

Giełdowi inwestorzy dobrze odnieśli się do propozycji MNG, podbijając wycenę walorów Gannett o około 20 proc., co jest największą dzienną aprecjacją od trzech lat. W 2018 r. przecenione zostały o blisko 25 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu