Wydłużone terminy płatności to wielki problem polskich firm

Materiał partnera
opublikowano: 15-11-2017, 09:47
aktualizacja: 15-11-2017, 09:48

Według najnowszego raportu KRD aż 85 proc. firm ma trudności z otrzymaniem należności od kontrahentów.

Przedsiębiorcy szukają więc dodatkowych źródeł finansowania, które zabezpieczą ich działalność. Coraz popularniejszy wśród sektora MSP staje się mikrofaktoring. Krajowy Rejestr Długów opublikował niedawno informacje na temat sytuacji finansowej polskich firm.

Według danych za III kwartał tego roku przedsiębiorcy na pieniądze od kontrahentów czekają średnio trzy miesiące i trzy dni. Opóźnienia w płatnościach skutkują trudnościami w spłacie innych zobowiązań, takich jak pensje, podatki czy faktury od dostawców.

Niestety w ofercie tradycyjnych banków coraz trudniej znaleźć produkty dostosowane do potrzeb, specyfiki kosztów i przychodów MSP. Dlatego coraz chętniej sięgają po mikrofaktoring. Na platformie Finiaty — europejskiego lidera w tej branży — w ciągu ostatnich 6 miesięcy zarejestrowało się ponad 7 tys. klientów.

Dzięki temu, że wszystko odbywa się online, firma na cały proces finansowania dla konkretnego przedsiębiorstwa potrzebuje zaledwie 24 godziny.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.finiata.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu