Wydobycie ropy w USA wyprzedziło prognozę o 23 lata

opublikowano: 25-01-2019, 07:49

Rok temu amerykański rząd prognozował, że średnie wydobycie ropy w 2042 roku wyniesie 11,95 mln baryłek dziennie. Wszystko wskazuje na to, że będzie takiej już w obecnym roku.

Amerykański Urząd Informacji o Energii (EIA) szacuje obecnie, że wydobycie w 2031 roku w USA przekroczy 14,53 mln baryłek dziennie.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Powodem różnicy w prognozach jest to, że ceny ropy są obecnie większe niż EIA zakładała rok temu. Wyższa cena powoduje zwiększenie wydobycia. EIA poinformowała także, że USA już w przyszłym roku, czyli lata wcześniej niż zakładano, staną się eksporterem netto paliw i ogólnie energii. Przyczyni się do tego zarówno rosnące wydobycie ropy, jak i gazu ziemnego, przy jednoczesnym wolniejszym tempie wzrostu popytu.

- Ameryka miała zostać eksporterem netto za pięć, czy sześć lat. Teraz okazuje się, że już w przyszłym roku. To duży news – powiedział Kevin Book, dyrektor ClearView Energy Partners, firmy konsultingowej z Waszyngtonu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy