Wygoda tabletu i wydajność notebooka

SZYMON WINCIOREK, Business Development Manager w ASUS Polska (materiał partnera)
opublikowano: 06-09-2016, 22:00

Urządzenia 2w1 łączą w sobie wydajność notebooka z wygodą i mobilnością tabletu. W jednej chwili możemy na nich pracować i korzystać ze służbowego e-maila, by po chwili odłączyć lub przekręcić ekran i obejrzeć ulubiony serial w podróży.

Jako użytkownicy dominują klienci, którzy często podróżują, żyją aktywnie i oczekują od technologii, by była jak najbardziej elastyczna. Płynnie przełączają się pomiędzy tymi dwoma zastosowaniami, a tego typu sprzęt daje im dużą swobodę.

Funkcjonalność komputerów konwertowalnych i hybrydowych sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Ich sprzedaż stanowi obecnie między 7 a 9 proc. rynku notebooków w Polsce. A producenci chcą zwiększyć go przynajmniej dwukrotnie. Pierwsze modele ASUS-a wprowadziliśmy na rynek w czwartym kwartale 2013 r. i od razu uzyskaliśmy dobry wynik sprzedażowy. Dobrą pozycję utrzymujemy do dzisiaj — w 2016 r. mamy stały 20-procentowy udział w tym segmencie.

Propozycji na rynku przybywa, co widać po premierach, jakie miały miejsce na ostatnich targach Computex 2016 czy IFA 2016. ASUS pokazał serię ASUS Transformer 3 — model podstawowy, Mini i Pro. Ten ostatni jest już pełnoprawnym komputerem osobistym z odczepianą klawiaturą i bardzo mocnymi podzespołami. Cena podstawowych urządzeń zaczyna się od ok. 799 zł. Niemniej użytkownicy coraz częściej sięgają po droższe, wydajniejsze modele, które wyposażone są nawet w 8 GB pamięci RAM i SSD przynajmniej o pojemności 64 GB.

Co istotne, producenci sprzętu dostarczają na rynek coraz lżejsze i bardziej smukłe modele, które nie tracą przez to na wydajności. Liczy się również wzornictwo — widoczny jest wśród konsumentów, zwłaszcza tych biznesowych, trend zwracania większej uwagi na wygląd sprzętu. Nie tylko musi on sprostać zadaniom w codziennej pracy, ale jest też pewnego rodzaju wizytówką.

W kwestii designu ASUS stawia na minimalizm, elegancję i wysokiej jakości materiały. Urządzenia są produkowane z dużą dbałością o każdy szczegół. Taki jest nasz nowy, konwertowalny model z flagowej serii Zenbook — UX360 z możliwością obrotu ekranu o 360 stopni. Opcja ustawienia go w pozycji „namiotu” pozwala np. wygodnie oglądać filmy w podróży. W połączeniu z wydajną baterią komputer ten przypadnie do gustu osobom aktywnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SZYMON WINCIOREK, Business Development Manager w ASUS Polska (materiał partnera)

Polecane