Wygrały brunetki, blondynki nadal górą

opublikowano: 30-08-2018, 22:00

Kwiaty, girlandy, bajecznie kolorowe makijaże i stroje, latynoskie rytmy i koncert Jose Torresa, artysty kubańskiego pochodzenia. A to wszystko na polu Gradi Golf Club pod Wrocławiem.

W dniach 18-19 sierpnia 2018 r. odbył się tam turniej golfowy Brunetki, blondynki, czyli metamorfozy. Wystartowało w nim 60 zawodniczek amatorek. Pomysł damskich rozgrywek na Gradi Golf Club powstał kilka lat temu, jako odpowiedź na liczne męskie turnieje, w trakcie których panowie nie tylko rywalizują, ale i przyjemnie spędzają czas. Organizatorka i pomysłodawczyni, Marzena Gradecka, a także współwłaścicielka pola i przylegającego do niego pałacu Brzeźno, chciała swoim ulubionym sportem zarazić więcej Polek (stąd prowadzona równolegle dwudniowa akademia golfa dla stawiających pierwsze kroki na greenie). Połączyć turniej ze spotkaniem w kobiecym gronie i dobrą zabawą. Dlatego nie tylko o sportową rywalizację w nim chodzi. Tym razem motywem przewodnim turnieju były Karaiby i uczestniczki miały wczuć się w ich klimat — od stóp do głów. Dosłownie. Podpowiadamy, że w przyszłym roku będzie to zapewne impreza w stylu Bollywood, więc amatorki łączenia golfa z wyśmienitą zabawą już mogą zacząć przygotowywać kreacje.

Jak co roku, poza rywalizacją indywidualną, w turnieju walczyły ze sobą dwa zespoły — jasnowłosych z ciemnowłosymi. W tym roku górą były brunetki. Wynikiem 229 do 226 punktów udało im się wygrać drugi raz w pięcioletniej historii turnieju, co oznacza, że blondynki są nadal na prowadzeniu.

Superbrunetką turnieju została Dominika Gradecka (na zdj. z lewej), jedna z najlepszych zawodniczek amatorek, reprezentantka kadry narodowej, prywatnie córka Marzeny Gradeckiej. Dla niewtajemniczonych podajemy, że Gradi Golf Club to 18-dołkowe pole PAR 71, co oznacza liczbę uderzeń na polu, na podstawie których obliczany jest wynik turniejowy. Wynik zawodnika to liczba uderzeń poniżej lub powyżej zakładanego PAR. Dominika Gradecka osiągnęła na nim minus 1. Druga w kolejności zawodniczka miała wynik plus 20., a trzecia — plus 23.

— Golf zbliża. Na polu spędza się razem dużo czasu. Charakter gry sprzyja poznawaniu drugiego człowieka. Dlatego też golfowe przyjaźnie są silne i trwałe — mówi Dominika Gradecka.

I namawia Polki, by to sprawdziły.

 

Kampania społeczna

„Wywołujemy dziecięce uśmiechy” to hasło przewodnie drugiej edycji kampanii społecznej #ProjektPomagam, którą w tym roku portal Business & Prestige organizuje na rzecz Fundacji Mam Marzenie.

Twarzami tegorocznej akcji zostali m.in. aktorzy: Małgorzata Kożuchowska, Izabela Kuna, Anita Sokołowska, Anna Dereszowska, Michał Żebrowski, Wojciech Mecwaldowski, Piotr Stramowski, pisarka Katarzyna Bonda, lekkoatletka Joanna Jóźwik i bizneswoman Karolina Ferenstein-Kraśko.

Na potrzeby kampanii powstaje spot promujący działania Fundacji Mam Marzenie, w którym wezmą udział polskie gwiazdy i przedstawiciele świata biznesu oraz Prestige Planner 2019, zawierający zdjęcia duetów uczestników kampanii. Realizacja #ProjektPomagam odbywa się na przełomie sierpnia i września 2018 r., a premiera Prestige Plannera i spotu odbędzie się podczas uroczystej gali w Hotelu Bristol Luxury Collection w Warszawie, w październiku 2018 r. Celem kampanii jest zebranie pieniędzy na spełnianie marzeń chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Dodatkowo na portalu PolakPotrafi.pl ruszyła zbiórka Projekt Pomagam, gdzie każdy może dołożyć cegiełkę w zamian za wyjątkowe nagrody od gwiazd i partnerów akcji.

Główny partnerem #ProjektPomagam został Volvo Trucks Polska. Do akcji włączyli się również Millennium Leasing, Lenmar, Echo Polska Properties, Poznański Bank Spółdzielczy, Willcare Group, Holistic Care Medical Clinic, Shake Your Head, Pomelo Food Company i Teatr Wielki w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu