Wyjaśnienie

Maria Trepińska
opublikowano: 19-02-2007, 00:00

16 stycznia w „PB” ukazał się artykuł pt. „Politycy straszą ministra Karkosikiem”, w którym m.in. przedstawiliśmy oświadczenie senatorów Jarosława Chmielewskiego i Andrzeja Mazurkiewicza, zaniepokojonych sytuacją w Walcowni Rur Andrzej (WRA). TF Silesia (TFS) przysłało nam pismo adresowane do marszałka Senatu, podpisane przez Wojciecha Jasińskiego, ministra skarbu. W odpowiedzi na pytanie, czy resort jest świadomy, że narzucona przez TFS umowa o współpracy może spowodować upadłość WRA, napisał m.in., że osiągane przez WRA wyniki oraz perspektywy rozwoju nie potwierdzają zagrożenia dla sytuacji finansowej spółki i ewentualnego postawienia jej w stan upadłości.

W piśmie czytamy m.in., że zaangażowanie TFS we WRA, modernizacja parku maszynowego i sytuacja finansowa spółki wskazują na to, że TFS nie działa na szkodę WRA. Zarząd TFS rozważa możliwość sprzedaży 800 udziałów (68,97 proc. kapitału). Żadne wiążące rozstrzygnięcia nie zostały podjęte. WRA jest rentowna, a TFS czerpie z tego tytułu wymierne korzyści finansowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Polecane