Wyjaśnienie dotyczące artykułu „Plaza Centers traci wiarygodność w Polsce”

Adam Brzozowski
opublikowano: 04-03-2003, 00:00

We wczorajszym wydaniu Pulsu Biznesu ukazało się sprostowanie grupy Plaza Centers dotyczące artykułu „Plaza Centers traci wiarygodność w Polsce” (PB z 28 stycznia 2003 r.). Pragnę wyjaśnić poruszone w nim kwestie.

Moją intencją nie było podważenie międzynarodowej pozycji Plaza Centers (PC), lecz przedstawienie jej sytuacji na polskim rynku. Z informacji, które zebrałem, wynikało, że firma nie realizuje zapowiadanych inwestycji, ma problemy z kontrahentem (spółką Intif) oraz samorządami Rybnika i Radomia.

PC twierdzi, że nie zalega ze spłatą zaciągniętych kredytów. Ta informacja pochodziła od właścicieli spółki Intif, co znalazło wyraz w tekście. PC nie skomentowała tych wypowiedzi. Dopiero w kolejnym materiale na temat spółki: „Plaza tnie inwestycje i neguje, że ma kłopoty” („PB” z 6 lutego 2003 r.) Sammy S. Smucha, prezes PC, zdementował tę informację.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu