Wyjątkowa nagroda dla Banku Pekao za usługi finansowania handlu

  • Materiał partnera
opublikowano: 22-02-2021, 13:43

Bank Pekao po raz trzeci otrzymał wyróżnienie „The Best Trade Finance Provider in Poland”, przyznawane przez niezależny anglojęzyczny miesięcznik finansowy „Global Finance”.

Gazeta już po raz 21. wyłoniła najlepszych na świecie dostawców usług finansowania handlu w 102 krajach i ośmiu regionach USA.

Wyboru dokonano na podstawie zgłoszeń banków i innych dostawców, a także opinii analityków branżowych, dyrektorów przedsiębiorstw i ekspertów technologicznych. Kryteria obejmowały: wolumen transakcji, zakres globalnego zasięgu, obsługę klienta, konkurencyjne ceny i innowacyjne technologie.

Dla wielu banków zajmujących się finansowaniem handlu, które wciąż działały na podstawie starszych systemów i procesach opartych na dokumentach papierowych, pandemia COVID-19 była przyczyną przymusowego marszu w przyszłość.

Podmioty korporacyjne i banki zmagały się z problemami płynności, zakłóceniami w łańcuchu dostaw i opóźnieniami w płatnościach.

Liczą się szybkość i elastyczność

„W każdym kryzysie pojawia się natychmiastowe zapotrzebowanie na płynność i na początku pandemii rządy i banki centralne wkroczyły z płynnością dla rynków” –czytamy w artykule „Global Finance” pod tytułem „World’s Best Trade Providers 2021 roku”, omawiającym zasady przyznawania nagrody. Banki i inni dostawcy przyjęli strategie cyfryzacji i wprowadzili usprawnienia do swoich procesów, które ostatecznie obniżyły koszty, pomogły firmom zarządzać ich bilansami i przyciągnęły nowych inwestorów.

Gotowość i zdolność dostawców do przejścia na bardziej zautomatyzowane procesy były bardzo zróżnicowane. Niektórzy zainwestowali w technologię i wdrożyli najnowocześniejsze rozwiązania, takie jak blockchain, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i robotyka. Jednak tym, co pomogło wielu, były proste rozwiązania technologiczne, typu podpisy elektroniczne i interfejsy programowania aplikacji, które poprawiają łączność między bankami a ich firmami klienckimi.

Podsumowując kryteria wyboru, miesięcznik wyjaśnia, że o tym, które banki dostaną prestiżową nagrodę, zadecydował zakres rozwiązań i transformacji, jaki najlepsze banki finansujące handel wdrożyły w ubiegłym roku.

„Regionalni i globalni zwycięzcy 21. dorocznego konkursu »Global Finance« to banki, które w naszej ocenie są liderami w rozwijaniu i wykorzystywaniu nowych możliwości, a także monitorowaniu globalnych trendów w celu dostarczenia swoim klientom kluczowych informacji na temat handlu i finansów” – napisał „Global Finance”.

Nie pierwsze wyróżnienie

Działalność Banku Pekao od lat zyskuje wysokie uznanie specjalistów branżowych, rynku i mediów, co znajduje wyraz w przyznaniu wielu nagród i wyróżnień, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Dlatego Bank Pekao nie ustaje w opracowaniach szerokich ofert produktowych i wysokiej jakości oferowanych usług. Aby sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów, dostosowuje swoją ofertę do najnowszych trendów obowiązujących na rynku oraz inwestuje w zaawansowane rozwiązania technologiczne.

Produkty finansowania handlu stanowią wsparcie dla przedsiębiorstw w prowadzeniu bieżącej działalności. Mogą stać się akceleratorem ich ekspansji na rynkach lokalnych i zagranicznych. Usługi te zaspokajają potrzeby krótkoterminowego finansowania klientów i ich kontrahentów, zwiększają bezpieczeństwo transakcji handlowych, pełniąc jednocześnie funkcje rozliczeniowe.

Bank Pekao w 2020 r. otrzymał nagrody „Best Treasury and Cash Management Provider”, „Best Private Bank Award”, „Best Sub-custodian Bank” oraz tytuły „The Best Investment Bank” w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej przyznawane przez „Global Finance”. Ponadto Pekao otrzymał tytuł Najlepszego Banku w konkursie „Gazety Bankowej” oraz zdobył pierwsze miejsce w prestiżowym rankingu Złoty Bankier 2020, organizowanym przez Bankier.pl i „Puls Biznesu” za ofertę kredytów hipotecznych.

Najnowsze wyróżnienie jest kolejnym potwierdzeniem, że Bank Pekao sprostał wyzwaniom stawianym przez rynek w czasie pandemii i związanej z nią trudnej sytuacji makroekonomicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane