Czytasz dzięki

Wyjątkowo duża zmienność na wykresie cen srebra

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ S.A.
opublikowano: 28-07-2020, 12:07

Po dynamicznych wzrostach w poprzednim tygodniu, notowania srebra w bieżącym tygodniu nadal podlegają dużej zmienności. Cena srebra wczoraj zwyżkowała o ponad 7%, natomiast dzisiaj rozpoczęła sesję od zwyżek, by później równie gwałtownie runąć w dół.

Obecnie notowania srebra poruszają się w okolicach 23,80 USD za uncję, jednak dzisiaj rano dotarły już nawet ponad 26 USD za uncję, czyli na najwyższe poziomy od kwietnia 2013 roku. Z kolei dzisiejsze minimum znajdowało się w rejonie 22,30 USD za uncję, czyli na najniższym poziomie od minionego czwartku.

Odbicie w górę wartości amerykańskiego dolara pociągnęło w dół notowania złota, co z kolei negatywnie wpłynęło na ceny srebra. Najbliższe dni mogą być na tym rynku nerwowe – zwłaszcza że mamy przed sobą publikację istotnych danych makro w USA, które mogą wyraźnie wpływać na wartość USD. Niemniej, średnio- i długoterminowe perspektywy dla tego rynku pozostają wzrostowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ S.A.

Polecane