Wyjście inwestora osłabiło EasyJet

Marek Druś
06-04-2006, 00:00

Kurs taniej linii lotniczej EasyJet spadał w środę na giełdzie w Londynie najmocniej od czerwca 2004 r. Powodem dochodzącej do 11 proc. przeceny drugiej europejskiej taniej linii lotniczej była informacja o sprzedaży 16,9 proc. jej akcji przez FL Group.

Wraz ze sprzedażą akcji przez FL Group znikły nadzieje giełdowych graczy, że islandzka spółka inwestycyjna z Reykjaviku będzie chciała przejąć całość kapitału brytyjskiego przewoźnika lotniczego.

Spekulacje na temat możliwej oferty wywołały aż 71-procentowy wzrost kursu EasyJet w ciągu 12 miesięcy. W październiku FL Group był drugim pod względem wielkości akcjonariuszem spółki po jej założycielu Steliosie Haji-Ioannou i jego rodzinie, którzy dysponują łącznie 40-procentowym pakietem.

FL Group zarobił na papierach EasyJet 140 mln EUR. Hannes Smarason, prezes islandzkiej spółki, powiedział, że decyzja o sprzedaży była o tyle łatwa, że od zakupu ich wartość wzrosła aż trzykrotnie. Zaprzeczył, jakoby za decyzją ukrywały się trudności z przejęciem EasyJet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Wyjście inwestora osłabiło EasyJet